Victoria Boutenko, „Zielony eliksir życia”, Studio Astropsychologii 2013, wyd. II, cena 34,30 zł

W drugiej połowie 2013 ukazała się na polskim rynku wydawniczym książka Victorii Boutenko, witariańskiego guru – „Zielony eliksir życia”. Jeśli zainteresowały Was wywiady na temat raw- foodu umieszczone we wcześniejszych wpisach, to najpewniej chętnie przeczytacie poniższą recenzję jak i być może skusicie się na zakup książki.

Czytaj recenzję »

Zielona magia
piątek, 13 grudnia 2013

zielony-eliksirJak często na waszym stole gości surowa zielenina? Nie przepadamy za zielonymi liściastymi warzywami, a jeśli już je jemy, to przetworzone termicznie, a więc zubożone pod względem składników odżywczych albo „ukrywane” pod warstwą innych składników, np. mięsa lub sera. Największą awersję do zielonego jedzenia mają dzieci, którym dbający o zdrową dietę rodzice starają się czasem coś przemycić, z różnym skutkiem. Sałaty, liście, nacie – toż to pokarm dla królików! Okazuje się, co zresztą nie jest nowym odkryciem, że królikom oddajemy to, co najbardziej wartościowe. Co zrobić, aby polubić zieleninę, a nawet zacząć się nią delektować? Jak przekonać do niej dzieci, by skorzystały z dobrodziejstw zielonego pokarmu? Odpowiedź jest prosta: pijmy zielone koktajle!

Victoria Boutenko to znana rosyjska witarianka, propagatorka surowej diety i zielonych koktajli. Badaczka, nauczycielka i artystka zachęcająca ludzi do zwiększenia ilości surowych warzyw i owoców w menu. Ujęła mnie swoją szczerością i nienachalnością. Po tej lekturze od razu zapragnęłam pić zielone koktajle codziennie, litrami! Boutenko opowiada otwarcie o tym, jak jej rodzina zaczęła borykać się z różnymi problemami zdrowotnymi. Czegoś brakowało w ich witariańskiej diecie…

Czytaj całą recenzję »

www.kulinarnaczytelnia.pl/2013/12/zielona-magia-boutenko.html#more